Jak zmienić bank dla stowarzyszenia?

1498
Partager :

Sensowne jest posiadanie przez stowarzyszenia rachunku w banku w celu wykonywania ich przepływów finansowych. Ponadto w przypadku stowarzyszeń ustawy 1901 otwarcie konta bankowego specjalnie przeznaczonego do ich funkcjonowania jest obowiązkowe . Więc, który bank wybrać dla swojego stowarzyszenia? A co z otwarciem konta? Natychmiast szczegóły.

Banki dla stowarzyszeń: bankowość tradycyjna czy online?

Stowarzyszenie musi otworzyć konto w banku , zwłaszcza jeśli jest to deklarowane stowarzyszenie: NGO, stowarzyszenie sportowe… Ale czy nadal musimy wybrać idealny bank? Rzeczywiście, najlepiej jest zdecydować się na zakład dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dostępne są dwie możliwości. Możesz wybrać klasyczną instytucję bankową. W przeciwnym razie możliwe jest postawić na banku online.

A découvrir également : Comment ouvrir un compte en Suisse sans être résident ?

Stowarzyszenia, Akceptuj płatności kartą kredytową Tradycyjny bank: must-see dla stowarzyszeń

Nie ma sensu mówić, że tradycyjne i wzajemne banki mają zawsze pewną wartość. A to jest za otwarcie dedykowanego konta dla stowarzyszeń. Następnie mogą zwrócić się do uznanych instytucji. Podobnie jak La Banque Postale, Crédit Agricole, Société Générale, BNP lub Crédit Mutuel Oczywiście musisz udać się do agencji wybranej instytucji bankowej.

Klasyczne banki oferują również stowarzyszenia spersonalizowane usługi. Tak więc, zgodnie z jego wymaganiami, stowarzyszenie może polegać na konkretnych narzędziach. To, co ułatwi różne transakcje finansowe: regulacje, zbieranie darowizn, pobieranie składek… ! Pakiety skojarzeń zapewniają również podstawowe świadczenia związane z rachunkiem bieżącym.

Lire également : Pourquoi rejoindre Revolut Bank ?

Ale to się nie kończy! Tradycyjne banki oferują również rozwiązania finansowe dla działalności stowarzyszeń. Dlatego możesz sfinansować cykl operacyjny, sprzęt lub nieruchomość. Ponadto dodawane są świadczenia ubezpieczeniowe (konto bankowe lub multi-risk). Ponadto, w przypadku nadwyżek gotówkowych, nie brakuje opcji inwestycyjnych. I to, czy w krótkim, średnim lub długim okresie i zgodnie z potrzebami organizacji asocjacyjnej:

 • Broszura A Stowarzyszenia
 • UCITS
 • Inwestycje Społecznie odpowiedzialne (SRI)
 • Inwestycje nieakcyjne (rachunki terminowe, rachunki broszurkowe i bony gotówkowe)

Oczywiście cena ofert różni się w zależności od banku. Ponadto, szczególnie nie należy lekceważyć tego kryterium przy wyborze Twojego stowarzyszenia. Podobnie ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na jakość usługi. Aby się upewnić, mała przejażdżka na forach, aby zobaczyć opinie klientów powinna Ci pomóc.

Bankowość online: ciekawa cyfrowa alternatywa

Nic nie stoi również na przeszkodzie subskrypcji bankowości internetowej lub neobank, takich jak:

 • W każdej chwili
 • Manager One

Bank cyfrowy rzeczywiście ma wiele praktycznych zalet. Po pierwsze, pozwala na korzystanie z wysokowydajnych aplikacji i narzędzi. Jaki lepszy sposób, aby ułatwić zarządzanie i rachunkowość stowarzyszenia na co dzień! Co więcej, obiecuje otwarcie konta w 100% online w krótkim czasie.

Ogólnie rzecz biorąc, pakiet stowarzyszeń banku internetowego daje możliwość skorzystania z:

 • Rachunek bieżący z IBAN
 • One uproszczonaaplikacja do zarządzania wydatkami
 • Jednakarta MasterCard
 • Wielewirtualnych kart bankowych według wybranej formuły

Oferta banku internetowego umożliwia również przeprowadzanie transakcji w walucie obcej. A to, przy niższych kosztach, ku rozkoszy twojego portfela.

Tego typu bank nie oferuje finansowania, nie mówiąc już o rozwiązaniach inwestycyjnych. W takim przypadku nie będziesz mógł mieć konta w rachunku bieżącym w żaden sposób. Dlatego musisz dokładnie zarządzać swoimi wydatkami. Istotne jest również właściwe przewidywanie luk w gotówce.

A co z otwarciem konta bankowego w tym wszystkim?

Stworzenie twojego stowarzyszenia musi być przedmiotem deklaracji do prefektury. W rzeczywistości jest to niezbędny warunek wstępny dla każdego otwarcia konto bankowe. Po zakończeniu tej formalności będziesz mógł przejść do następnego kroku. To znaczy, otwórz konto stowarzyszenia w wybranym przez siebie banku.

Banki dla stowarzyszenia: kto może otworzyć konto?

Przede wszystkim stowarzyszenie musi wezwać swoją radę dyrektorów lub urząd na spotkanie. Pozwoli to zidentyfikować osobę, która otworzy konto podmiotu i zarządza nim. Wynik spotkania doprowadził do powołania kilku osób? Konieczne jest zatem wyjaśnienie, czy:

 • Działają razem: co imperatywnie wymaga kilku podpisów
 • Działają osobno: wymagany jest przynajmniej jeden podpis

Należy zauważyć, że wszystkie te dane muszą pojawić się w protokole obrad posiedzenia. Będziesz także musiał przekazać ten dokument do banku wybrana.

Jakie są niezbędne dokumenty do otwarcia konta bankowego dla stowarzyszeń?

Aby otworzyć konto bankowe, stowarzyszenie musi mieć różne dokumenty uzupełniające. Będziesz potrzebował otrzymania deklaracji w prefekturze i listy urzędników stowarzyszenia. Należy również złożyć następujące dokumenty uzupełniające.

Dowód działania

Składa się z kopii:

 • Zaktualizowany statut stowarzyszenia
 • Fragment z oficjalnego czasopisma publikacji stowarzyszenia

Dowód tożsamości

Upoważniona osoba musi przedstawić dowód tożsamości. Możesz wybrać dokument tożsamości, paszport, miejsce zamieszkania lub kartę pobytu.

Dowód adresu

Jako dowód adresu, jesteś zepsuty do wyboru

 • Energii elektrycznej, gazu, rachunku telefonicznego… mniej niż 6 miesięcy
 • Wynajem komercyjny notarialnie lub objęte agencją nieruchomości
 • umowy Domiciliation
 • Ostatnie zawiadomienie o podatku od nieruchomości
 • Poświadczenie d’noclegi…
 • :

Dowód na istnienie władz

Odpowiada to protokołom obrad wyznaczającym konto (rachunki).

Wniosek o pełnomocnictwo na rachunku bieżącym

Musisz podać oryginalny identyfikator agenta (-ów) upoważnionego do zarządzania kontem.

Partager :